PharmDr. Michal Krejsta, MBA, LL.M.

Vystudoval farmaceutickou fakultu v Brně, doktorát z farmacie získal v Belgii, titul MBA Senior Executive ve Velké Británii. Aktuálně dokončil studium LLM na Karlově Univerzitě v Praze. Na všech třech úrovních (výrobce-distributor-poskytovatel zdravotní péče) farmaceuticko-zdravotnického řetězce působí na různých top manažerských pozicích v několika zemích EU již déle než 20 let. V současné době pracuje jako generální ředitel největší privátní sítě evropských očních klinik LEXUM, kde rozvíjí komplexní oftalmologickou péči od refrakcí, katarakt, přes glaukomy, plastiky, transplantace až po biologickou léčbu s největším teamem předních evropských odborníků. V minulosti působil na pozici generálního ředitele spol. Pfizer, poté Phoenix, ViaPharma a Omega Pharma. Zároveň zastává pozici výkonného tajemníka asociací AVEL v Česku a AVEL na Slovensku (Asociace velkodistributorů léčiv), kde se aktivně podílí na formování a kultivaci tržního prostředí pro udržitelný a profitabilní růst lékového distribučního řetězce a zastupuje je v jednáních s lékovými autoritami, státními regulátory a plátci. Mimoto je předsedou představenstva Sdružení ambulantních poskytovatelů oční péče SAPOCH, z.s. zastupující přes 90 % trhu ambulantních poskytovatelů v ČR pro jednání s plátci, regulátory a státními autoritami o dostupnosti, kvalitě a cenách oční péče.

Jeho kariéra je bohatá na zkušenosti a inspirující na výsledky a co do komplexity. Mezi jeho morální hodnoty patří respekt a lidský přístup a v práci sází na inovaci a motivaci, odpovědnost a integritu.